همه آنچه قبل از ارتودنسی باید بدانید را می توانید همین حالا به صورت آنلاین و در کمترین زمان ممکن به دست بیاورید و کاملا راحت و فوری متوجه شوید که ارتودنسی چه مزایا و معایبی دارد.
همه ی ما دوست داریم که لبخند زیبایی داشته باشیم و گاهی این لبخند زیبا با دندان های مرتب برایمان یک آرزو است.
لازم است بدانید که این آرزو دست نیافتنی است و علم دندانپزشکی نیز در زیباسازی دندان ها بسیار پیشرفت کرده است.
ارتودنسی هم در زیباسازی دندان ها نقش بزرگی دارد هم در درمان مشکلات دندان و فک می تواند بسیار تاثیرگذار باشد.

همه آنچه قبل از ارتودنسی باید بدانید

موارد زیادی می باشد که لازم است حتما قبل از این که ارتودنسی نمایید، نسبت به آن ها، اطلاعات لازم را کسب نمایید.

  • برای ارتودنسی سن و سال اهمیتی ندارد. این مورد اصلا اهمیتی ندارد که در چه سنی دندان های خود را تحت درمان قرار می دهید، در حال حاضر با پیشرفت علم دندانپزشکی، در تمامی سنین می توانند مشکلات دندان ها و فک شما را بهبود ببخشند.
  • انجام ارتودنسی برای افرادی که بار اولشان است دردناک خواهد بود. این درد به دلیل فعالیت آن ها می باشد و همه چیز در دهان شما در حال حرکت و جابجایی است.
  • پس از ارتودنسی لازم است تا به صورت مداوم، دندانپزشک خود را ملاقات کنید. اگر به طور مرتب دندان هایتان توسط پزشک معاینه شود و تمیز گردد، درمان بهتری خواهید داشت.
  • استفاده از نگهدارنده های ارتودنسی بسیار مهم می باشد. این نگهدارنده ها به همان اندازه که ارتودنسی برای برنامه درمانی شما مهم است، اهمیت زیادی دارند. در واقع اگر آن ها را استفاده نکنید ممکن است دندان های شما حرکت کنند و یک بار دیگر به شکلی متفاوت از ظاهر دندان های خود ناراضی باشید.
  • تمیز کردن دندان ها بسیار مهم می باشد، اگر امر تمیز کردن دندان را به درستی انجام ندهید، باکتری ها به راحتی به دندان ها نفوذ کرده و برای آن ها مشکلاتی را به وجود می آورند.
  • با ارتودنسی برخی غذاها را نمی شود خورد که این غذاها عبارتند از: از میوه ها باید میوه هایی را انتخاب و مصرف نمایید که نرم هستند. از خوردن سبزیجات خام و سفت مانند هویج و کلم بروکلی و گل کلم باید خودداری کرد. در خوردن گوشت باید بسیار دقت نمایید و آن هارا از استخوان هایشان جدا کنید و به قطعات کوچکتری تقسیم نمایید، سپس مورد مصرف قرار بدهید. از خوردن آب نبات و آجیل هم باید به طور کلی صرف نظر کرد.

همه آنچه قبل از ارتودنسی باید بدانید را می توانید در این مقاله مورد مطالعه قرار بدهید و سپس پس از کسب اطلاعات لازم و مفید در این زمینه، نسبت به انجام ارتودنسی تصمیم گیری نهایی را بفرمایید.
نکته ی مهم این است که درست است که برای انجام ارتودنسی باید موارد زیادی را رعایت کرد اما لازم است بدانید اگر پزشک تشخیص داده است که شما باید حتما بر روی دندان هایتان ارتودنسی انجام دهید، حتما لازم بوده که گفته است.
این که برای کسب نظر به پزشک مراجعه کرده اید یعنی به او اعتماد دارید و هر نوع درمانی که به شما پیشنهاد دهد را باید بپذیرید و انجام بدهید تا بعدها مشکلات بیشتری برای شما پیش نیاید.

همه آنچه قبل از ارتودنسی باید بدانید

از چه زمانی نیاز به ارتودنسی تشخیص داده می شود؟

همان طور که متوجه شدید ارتودنسی محدود به سن خاصی نمی باشد حتی می توان این درمان را از اواخر سه سالگی نیز انجام داد.
از قدیم چیزی که متداول بود این بود که در سنین کودکی فقط باید ارتودنسی انجام شود، اما الان موضوعی که مطرح است این می باشد که در هر سنی که فرد نیاز داشته باشد دندان های خود را و مشکلاتش را درمان نماید، می شود از ارتودنسی استفاده کرد.
درمان ارتودنسی در بزرگسالان در حال تبدیل شدن به یک درمان بسیار رایج در دندانپزشکی و زیبایی می باشد و تمایل زیاد افراد به حفظ دندان های طبیعی خود سبب ایجاد این اشتیاق شده است.

همه آنچه قبل از ارتودنسی باید بدانید

آیا درمان ارتودنسی تنها برای زیبایی می باشد؟

پاسخ این سوال منفی است و می توان گفت درمان ارتودنسی کمی به دلیل زیبایی و کمی هم به دلیل بهبود وضعیت دندان ها و درمان مشکلات فک و دندان می باشد.
درمان با ارتودنسی در واقع به منظور ایجاد برقراری رابطه ای بهتر میان فک و دندان انجام می شود.
با این نوع از درمان علاوه بر زیباتر کردن ظاهر دندان ها، می توانیم با رعایت کردن درست و اصولی بهداشت دهان و دندان از پوسیدگی های بیشتری که در اثر نامرتب بودن و روی هم قرار گرفتن دندان ها برایشان پیش می آید جلوگیری نمود.
با استفاده از ارتودنسی متحرک دندان ها هرکدام در محل مناسب خود قرار می گیرند و سبب می شوند تا فرد با اعتماد به نفس بیشتری در جامعه حضور پیدا کند و همچنین در تکلم وی هم تغییرات مثبتی به وجود خواهد آمد.

همه آنچه قبل از ارتودنسی باید بدانید

آیا تمام مردم نیاز به انجام ارتودنسی دارند؟

شایان ذکر است تا بدانید دندان و فک افراد بایکدیگر متفاوت بوده و شرایط گوناگونی  دارد.
برای این که بدانید آیا دندان و فک شما هم نیاز به انجام ارتودنسی دارد یا خیر، لازم است تا به دندانپزشک مراجعه نمایید و از وی بخواهید دندان های شما را معاینه کند و بگوید آیا احتیاج به درمان از طریق ارتودنسی دارید یا خیر!
از آن جایی که امکان درمان های جایگزین برای ارتودنسی هم وجود دارد، ممکن است دندانپزشک برای دهان شما نوع دیگری از درمان را پیشنهاد دهد.
برای مثال می توان به درمان با استفاده از لمینت اشاره کرد که نوعی پوشش استتارکننده می باشد که بر روی دندان ها چسبانده می شوند و نا مرتبی دندان ها را می پوشاند.
بنابراین همان طور که متوجه شدید، نوع فک و دندان های هر فردی متفاوت می باشد و این موضوع سبب می گردد تا برای تشخیص نوع درمان حتما پزشک به شما این را اعلام کند.
همه آنچه قبل از ارتودنسی باید بدانید را در نظر بگیرید و اطلاعات خود را در این زمینه تکمیل نمایید و سپس در صورت تمایل و آگاهی کامل درباره ی مسائل آن، اقدامات لازم را انجام دهید.