بسیاری از افرادی که با لبخندشان مشکل دارند و فکر میکنند که لبخند زیبایی ندارند به کلینیک دندانپزشکی مراجعه میکنند و از متخصصان دندانپزشکی زیبایی برای ترمیم یا اصلاح طرح لبخندخود کمک میگیرند. یکی از شناخته شده ترین پروسه های طراحی لبخند نیز لمینت است که معمولا هزینه بالایی دارد. ما در این مقاله به بررسی قیمت لمینت دندان و عواملی که روی هزینه آن تاثیر میگذارند خواهیم پرداخت. اگر شما هم در خصوص هزینه لمینت دندان کنجکاو هستید میتوانید با خواندن این مقاله به جواب سوالات خودتان برسید.

قیمت حدودی لمینت دندان در سال 99 چقدر است؟

درست مانند سایر تعرفه های دندانپزشکی (به طور مثال قیمت ایمپلنت دندان و هزینه ارتودنسی و …) که نمیتوان به صورت دقیق گفت چقدر هزینه در بر دارند، در خصوص هزینه لمینت دندان نیز  چنین چیزی صادق است. بنابراین ما تنها قیمت لمینت دندان را به صورت حدودی به مراجعان و کاربردانی که هنوز اقدام به نصب این ونیرهای دندانی ارزیابی نشده اند اعلام میکنیم. بر همین اساس هزینه لمینت دندان به صورت حدود 1.4 تا 1.6 میلیون تومان به ازای هر دندان است.

لمینت دندان چیست؟

لمینت دندان نوعی ونیر است. ونیرها نیز به طور کلی به عنوان روکش دندانی شناخته میشوند. جنس لمینت ها از پرسلین است به همین خاطر به آن ها ونیر پرسلین یا (veneer porcelain) نیز گفته میشود. این ونیرها روکش های بسیار ظریف و نازکی هستند که برای اصلاح طرح لبخند به سطح جلوی دندان های شما متصل میشوند. لمینت دندان را متخصص ترمیم و زیبایی دندان نصب میکند.

تفاوت لمینت دندان با ونیر کامپوزیت چیست؟

ونیر کامپوزیت نیز همانطور که از نامش برمی آید نوعی روکش دندانی است اما تفاوت های زیادی با لمینت دندان دارد. برای مثال لمینت ها زیباتر، طبیعی تر و البته پرهزینه تر از ونیر کامپوزیت دندان هستند.

تفاوت قیمت لمینت دندان با ونیر کامپوزیت چقدر است؟

علاوه بر تفاوت در مدت زمان ماندگاری و کیفیت، هزینه های این دو روکش نیز متفاوت است. هزینه و قیمت لمینت دندان بیشتر از هزینه ونیر کامپوزیت است. قیمت هر ونیر کامپوزیت به ازای هر دندان 700 تا 1 میلیون تومان است که در مقایسه با قیمت لامینت کمتر است.

قیمت حدودی لمینت دندان در جهان چقدر است؟

به طور کلی، ونیرهای دندانپزشکی از 400 دلار تا 2500 دلار برای هر دندان هزینه دارند. روکشهای کامپوزیت ارزانترین گزینه روکش هستند و به طور کلی بین $ 400 تا 1500 دلار هزینه دارند (برای هر دندان). در حالی هزینه لمینت دندان به طور کلی بین 925 تا 2500 دلار برای هر دندان است. این تفاوت در هزینه می تواند به ویژه قابل توجه باشد، زیرا این نوع روش های دندانپزشکی زیبایی معمولاً تحت پوشش بیمه نیست.

چرا هزینه لمینت زیاد است؟

وقتی صحبت از هزینه روکش دندان لمینتی به میان می آید، باید عوامل بسیار زیادی را در نظر گرفت. اولا کیفیت زیادی دارند، دوما از آنجا که نحوه نصب آن ها روی زیبایی لبخند تاثیر میگذارد بنابراین نصبشان کمی سخت و پیچیده است. و در نهایت بیمه هزینه و قیمت لمینت دندان را برعهده نمیگیرد زیرا نصب این روکش ها به طور کلی تنها جنبه زیبایی دارد.

چه عواملی روی هزینه لمینت دندان در سال 99 تاثیر میگذارند؟

تمام هزینه ای که برای نصب روکش های لمینتی پرداخت میکنید تحت تاثیر عوامل مختلفی قرار میگرد و در نهایت باعث میشود که قیمت لمینت دندان چیزی بین 1.400.000 تا 1.600.000 باضد. برخی از مهمترین عوامل تاثیرگذار بر این موضوع عبارتند از:

  • نوع لمینت (چون ما انواع لامینت داریم، مستقیم، غیرمستقیم، لومینیرز و … و هزینه لمینت دندان به ازای هر جنس متفاوت است)
  • تعداد دندان هایی که میخواهید روکش کنید (هرچه تعداد بالا باشد هزینه هم بیشتر است اما معمولا تنها 8 دندان جلویی روکش میشوند)
  • تخصص دندانپزشک (متخصص زیبایی دندان معمولا هزینه های معقول تری درخواست میکند)
  • موقعیت جغرافیایی (برای مثال کشور، شهر و حتی محله ای که مطب در آن قرار دارد مستقیما رووی هزینه ای که از شما گرفته میشود تاثیر میگذارد )
  • هزینه لابراتوار
  • هزینه های اضافی
  • دستمزد متخصص
  • و…