ارتودنسی اینویزیلاین جزو جدیدترین ارتودنسی های محبوب در بین مردم می باشد و طرفداران زیادی دارد.

اینویزیلاین چیست؟

اینویزیلاین نوعی درمان ارتودنسی است که می توان با استفاده از آن لبخندی زیبا تر را به دست آورد که می تواند برای بیمارانی که دارای عدم انطباق خفیف تا متوسط ​​هستند، استفاده شود و همچنین می تواند گزش را تراز کند. بیماران مبتلا به اوربایت و کراس بایت می توانند از درمان های اینویزیلاین لذت ببرند.

ارتودنسی اینویزیلاین

ارتودنسی اینویزیلاین

این فرایند با استفاده از سینی های تراز کننده پلاستیکی شفاف انجام می شود تا دندان ها به تدریج به سمت چیدمان مناسب حرکت کنند. این کار با نصب سینی ها به مدت حداقل 20 ساعت در روز انجام می شود. سینی ها به راحتی جدا می شوند، به بیماران اجازه می دهد که سلامتی دهان و دندان خود را حفظ کنند، نخ دندان بکشند و بدون نگرانی از براکت ها و سیم هایی که باعث پیچیده شدن آن می شود، مسواک بزنند.

Invisalign در اصلاح دندان های نامرتب و بهبود لبخند، از بهترین گزینه ها است. بسته به شرایط دندان های شما، دندانپزشک به شما کمک می کند مجموعه ای از تراز های شفاف را که در طول دوره درمان می پوشید، طراحی کنید.

Invisalign چیست؟

درمان Invisalign متشکل از یک سری تراز کننده تقریباً نامرئی و قابل جا به جایی است که هر دو هفته یک بار برای مجموعه بعدی تراز کننده ها تغییر می یابد. هر ردیف کننده به صورت جداگانه برای دندان های شما ساخته می شود. با جایگزینی هر ردیف کننده، دندان های شما – کم کم، هفته به هفته – حرکت می کنند تا جایی که در موقعیت نهایی که توسط ارتودنتیست شما تجویز می شود، صاف شوند.

بریس های Invisalign مطمئناً متناسب با سبک زندگی شما هستند. از آن جا که تراز کننده ها عملاً قابل مشاهده نیستند، دیگر لازم نیست نگران ظاهر دندان های تان باشید. حتی می توانید هنگام نوشیدن یا غذا خوردن، یا هر زمان که می خواهید آن ها را تمیز کنید، بردارید. صفحات ساخته شده از مواد با کیفیت بالا، به طور کارآمد کار می کنند تا به نتیجه ای برسند که به دنبال آن هستید.

بگذارید درباره نیاز های شما صحبت کنیم.

نوع درمان و نتایج آن به دانش دندانپزشکی شما بستگی دارد. برای مشاوره اولیه به ارتودنتیست مراجعه کنید. دندانپزشک متوجه خواهد شد که آیا شما کاندید مناسبی برای درمان Invisalign  هستید یا خیر.

در هنگام ملاقات اولیه یا بلافاصله پس از آن اسکن از دندان های شما عکس گرفته می شود تا یک طرح درمانی سه بعدی مجازی که مجموعه ای از حرکات دندان های شما را در طول دوره درمان نشان می دهد، ایجاد شود (که به کلین چک می گویند). این به شما اجازه می دهد تا ببینید که در پایان درمان دندان های شما چگونه به نظر می رسند و همچنین به شما مقیاس زمانی برای مدت زمان درمان را می دهند.

از نتایج طرح درمان چک بالینی، تراز کننده های شفاف و سفارشی شما تولید می شود. پس از این که از ادامه درمان خود راضی بودید، باید سپرده لازم برای تولید Invisalign Aligners را تسویه کنید. باقی مانده هزینه را می توان بیش از 18 تا 24 ماه با اقساط ماهانه بدون بهره پرداخت کرد.

اگر شما آماده لبخندی هستید که ظاهر شما را دگرگون می کند و با سبک زندگی شما مطابقت دارد، Invisalign  جواب شما را می دهد.

ارتودنسی اینویزیلاین

ارتودنسی اینویزیلاین

مزایا

Invisalign به جای براکت هایی که به دندان ها چسبانده و با سیم وصل شده اند، از سینی های متحرک برای صاف کردن دندان ها استفاده می کند.

Invisalign درمان دقیق را انجام می دهد؛ چرا که برای ایجاد سینی ها از تصویر دیجیتال استفاده می شود.

درمان Invisalign به بیماران امکان می دهد، لبخند کاملاً جدیدی داشته باشند، بدون این که مجبور شوند برای این کار پشت لوازم فلزی پنهان شوند. سینی های اینویزیلاین قابل جا به جایی هستند، بنابراین بیماران می توانند با مسواک زدن و نخ دندان کشیدن، سلامت دهان و دندان خود را حفظ کنند.

Invisalign از نظر هزینه با بریس های سنتی قابل مقایسه است و احتیاط بیشتری نیز دارد.

Invisalign برای نوجوانان یا بزرگسالانی که اهمیت رعایت درمان خود را درک می کنند، قابل استفاده است. Invisalign به بیماران امکان می دهد، لبخندی را که همیشه می خواسته اند به دست آورند.

چگونه کار می کند؟

بیماران اغلب از چگونگی تکمیل فرآیند می پرسند. در ابتدا، بیماران قرار ملاقات خود را رزرو می کنند. این ویزیت امکان ارزیابی لبخند های بیماران را فراهم می کند و تصمیم می گیرد که آیا آن ها کاندید های مناسب برای درمان ارتودنسی نامرئی هستند. اگر بیماران برای دستیابی به لبخندی که آرزو دارند، ترجیح دهند با این سرویس به جلو حرکت کنند، با تیم دندانپزشکی همکاری می کنند تا مجموعه ای از تصاویر سه بعدی دیجیتالی را تکمیل کنند.

این برداشت ها تصاویری را ایجاد می کند که به آزمایشگاه های Invisalign ارسال می شود. تیم در آن جا یک سری سینی دقیق ایجاد می کند که بیماران را در روند تقویت لبخند شان راهنمایی می کند. تعداد سینی های بیماران بسته به شدت نامناسب بودن متفاوت خواهد بود.

بیماران برای تهیه سینی های خود به مطب دندانپزشکی مراجعه می کنند. در طول این مدت، دندانپزشک بیماران را در روند تقویت لبخند رد می کند. بیماران با اولین سینی شروع می کنند و آن ها را روی دندان های طبیعی خود می بندند. قبل از پیشرفت بیماران به سینی بعدی، هر سینی دو هفته پوشیده می شود. با پایان سری سینی، بیماران به لبخند زیبای خود خواهند رسید!

ارتودنسی اینویزیلاین

ارتودنسی اینویزیلاین

چه قدر لازم است دندانپزشک را ببینم؟

بیماران عاشق این هستند که می توانند درمان Invisalign خود را در مطب دندان پزشکی با تیمی که از قبل می شناسند و با سلامت لبخند به آن ها اعتماد دارند، انجام دهند. همچنین دوست دارند که فقط به طور معمول به آن جا مراجعه کنند تا دندانپزشک بتواند پیشرفت را ارزیابی کرده و اطمینان حاصل کند که درمان مطابق انتظار عمل می کند.

این برخلاف روش های سنتی ارتودنسی است که بیماران با هر بار مراجعه به آن ها، سیم های شان را سفت و تنظیم می کنند. قرار های ملاقات ناشناخته سریع، آسان است و به دندانپزشک این امکان را می دهد تا روند درمان را کنترل کرده و از دستیابی بیمار به نتایج اطمینان حاصل کند.

اگر بیماران به درستی از درمان پیروی نکنند، ممکن است تأخیر در درمان آن ها و هزینه های اضافی وجود داشته باشد، به خصوص اگر دندانپزشک به دلیل عدم رعایت ضوابط لازم باشد سری جدیدی از سینی ها را ایجاد کند.

جهت اطلاع از ارتودنسی دندان روکش دار، به مقاله مربوطه مراجعه کنید.