وقتی ما به افراد مشهور فکر می کنیم، اغلب به این نتیجه می‌رسیم که آن ها همیشه پر از زرق و برق و آماده رفتن بر روی فرش قرمز هستند. بنابراین دیگر این را نمی بینیم که آن ها هم یک انسان هستند و مانند تمام انسان های دیگر زندگی می‌کنند و می‌توانند مشکلاتی در ظاهرشان مانند مشکل دندان و فک داشته باشند. وقتی که یک انسان مشهور درمان ارتودنسی بر روی دندانش انجام می دهد، اغلب افراد فکر می ‌کنند که نوع کار ارتودنسی بر روی دندان آن ها با انسان های عادی تفاوت دارد. به دلیل این تفکر است که نام های مختلفی برای کارهای آن ها گذاشته می شود. مثلا در مورد ارتودنسی دندان ها، کلمه ارتودنسی سلبریتی ها برایشان به گوش می‌خورد و استفاده می شود.

ارتودنسی سلبریتی ها

نوع ارتودنسی سلبریتی ها

مسلما بیشتر افراد فکر می ‌کنند که حتی اگر انسان های مشهور بخواهند ارتودنسی برای دندان های خودشان انجام دهند، به سراغ نوعی از ارتودنسی می روند که مشخص نباشد و از قیمت بالایی هم برخوردار باشد؛ اما این یک تفکر اشتباه است. به دلیل اینکه نوع انتخابی ارتودنسی به بیمار ارتباطی پیدا نمی کند و بر اساس شدت مشکلات و ناهنجاری های دندان، توسط پزشک انتخاب می شود.

برخی اوقات ناهنجاری‌ های بر روی دندان به قدری خفیف است که پزشک می‌تواند چند راه مختلف را به بیمار ارائه دهد. فقط در آن صورت بیمار خودش می تواند بین راه های پیشنهادی پزشک ارتودنتیست، نوع و مدل ارتودنسی خود را انتخاب کند. بنابراین ارتودنسی سلبریتی ها هیچ تفاوتی با ارتودنسی بیماران عادی ندارد.

در ادامه به برخی از سلبریتی های خارجی که کار ارتودنسی را بر روی دندان شان انجام دادند اشاره می‌کنیم.

جالب است بدانید که اکثر آن ها از ارتودنسی های سنتی و ساده فلزی برای برطرف شدن مشکلات شان استفاده کرده اند و هیچ ترسی از دیده شدن با سیم ها و براکت های فلزی بر روی دندانشان نداشتند.

 

ارتودنسی سلبریتی داکوتا فانینگ

داکوتا فانینگ از کودکی در مقابل دوربین بزرگ شده است. بنابراین تمام کسانی که فیلم ها و سریال های این شخصیت را دیده اند، می دانند که از روز اولی که داکوتا فانینگ ارتودنسی برای دندان‌هایش قرار داد تا زمانی که درمانش کامل شود، شاهد روند طول درمانش بودیم.

او در مصاحبه اش توضیح داده بود که به دلیل مشکلاتی، برخی از دندان هایش را از دست داده بود و برخی دیگر باید کشیده می شدند. او از انواع لوازم درمان ارتودنسی مانند وسایل منبسط کننده، چرخ دنده سر تا مهاربندها و نگهدارنده ها برای درمان مشکل دندانش استفاده کرد و در آخر اعلام کرد که لبخند زیبایی که در حال حاضر دارد، ارزش تحمل آن سختی ها را داشت.

 

ارتودنسی سلبریتی گوئن استفانی

این شخصیت در کنار صدا، ظاهری زیبا دارد. او همیشه به دلیل اینکه مطابق مد بوده معروف می باشد. او در دهه ۹۰ یک مجموعه از بریس های فلزی سنتی را بر روی دندان هایش قرار داد. شاید شدت مشکل او به حدی نبود که نیاز به درمان ارتودنسی داشته باشد؛ اما او ارتودنسی نوع سنتی را ترجیح داد. به این دلیل که این ارتودنسی هم در مدت زمان کوتاه تری مشکل را حل می کند و هم می تواند انواع درمان مشکلات مختلف دندان را تحت پوشش خودش قرار دهد.

 

ارتودنسی سلبریتی ها: آریل وینتر

او در نقش معروف الکسانفی در خانواده مدرن بود که در فصل دوم، تمام بینندگان شاهد استفاده کردن از بریس های سنتی آریل وینتر بودند. در واقع داشتن بریس های سنتی کاملا منطبق با شخصیت او در داستان فیلم بود. حتی به خود آریل کمک کرد تا در کنار ایفا کردن نقش، مشکل دندانش را هم به طور کلی از بین ببرد.

ارتودنسی سلبریتی ها را جذاب تر میکند

ارتودنسی سلبریتی ها در مورد جاستین بیبر

جاستین بیبر در روزهای اوج نوجوانی و معروفیتش به درمان ارتودنسی نیاز پیدا کرد. این شخصیت برخلاف سایر شخصیت‌ هایی که اعلام کردیم، ترجیح داد که ارتودنسی نامرئی یا اینویزیلاین را برای درمان مشکلش استفاده کند. مسلما ارتودنسی نامرئی نه تنها برای افراد مشهور، بلکه تمام افرادی که می توانند این نوع درمان را بگیرند، یک گزینه عالی به حساب می آید. در واقع جاستین بیبر حدود یکسال ارتودنسی نامرئی را بر روی دندان هایش داشت و فقط زمانی که می خواست غذا بخورد و یا دندان هایش را تمیز کند، آن را از داخل دهانش بر می‌داشت. پس از مدتی کم کم دندان ها به جای اصلی خود بازگشتند و درمان ارتودنسی نامرئی جاستین‌بیبر به پایان رسید.

در ادامه توضیح مختصری راجع به انواع بریس ها می دهیم.

 

بریس های فلزی

بریس های فلزی جز متداول ترین نوع درمان برای ارتودنسی دندان هستند. همچنین مشاهده کردید که اکثر ارتودنسی سلبریتی ها با بریس های فلزی انجام شده است. بریس های فلزی از فولاد ضد زنگ ساخته شده اند و دندان های شما را با استفاده از ترکیبی از براکت و سیم ها صاف می کند. حتی شما می توانید در این نوع بریس ها از باندهای الاستیک رنگی متناسب با شخصیت خودتان استفاده کنید.

 

بریس های سرامیکی

این بریس ها به جای بریس فلزی با بهره مندی از این که کمتر دیده می شوند استفاده می شوند. در واقع این یک گزینه عالی برای بیمارانی است که به داشتن زیبایی با استفاده از بریس اهمیت می دهند. به دلیل اینکه این نوع بریس ها به راحتی مورد توجه قرار نمی‌گیرد. همچنین باید در این نوع درمان، بیماران در غذاهایی که می خورند دقت انتخاب بیشتری به خرج دهند به این دلیل که بریس های سرامیکی شکننده تر از بریس های فلزی می باشند و قابلیت رنگ پذیری دارند.

 

پرانتز های زبانی

پرانتزهای زبانی یا بریس لینگوال بریس های فلزی هستند که به جای اینکه در جلوی دندان نصب شوند، در داخل دهان و پشت دندان نصب می شوند. این اجازه می دهد که ارتودنسی شما دیده نشود. لینگوال کاملا متناسب با فرم منحصر به ‌فرد دندان های شما بوده و به صورت سفارشی ساخته می شود و برای مدل ها، ورزشکاران، نوازندگان و افراد حرفه ای استفاده می‌شود.

ارتودنسی سلبریتی ها

بریس های نامرئی

ارتودنسی نامرئی یا اینویزیلاین مجموعه ای از ردیف کننده های متحرک راحت و نامرئی هستند که برای صاف کردن دندان ها استفاده می شود. از آنجا که این بریس ‌ها کاملا شفاف هستند، هیچ کس نمی تواند متوجه شود که شما در حال درمان ارتودنسی هستید. از آنجایی که از نوع فلزی ساخته نشده اند، قابلیت جابجایی راحت تر و ملایم تری دارند. این یک مزیت عمده است که اکثر افراد به سراغ استفاده از این نوع بریس می‌روند. البته باید بدانید که در حین استفاده از این بریس بسیار باید بهداشت را رعایت کنید و هزینه بالاتری نسبت به سایر ارتودنسی های دیگر باید پرداخت کنید.

بیشتر بخوانید :

ارتودنسی ژنژیوکتومی 

حلقه ارتودنسی