اگر شما هم به ارتودنسی خانگی علاقه مندید ، با ما تا انتهای مقاله همراه باشید.

ارتودنسی خانگی

ارتودنسی در منزل: دریافت آن چه برای آن پرداخت می کنید.

در سال 2016 نوعی درمان ارتودنسی خانگی، موجی جدید ایجاد کرد؛ مرتب کننده ارتودنسی نامرئی 3D پدید آمد و مردم را به تعجب وا داشت. این درمان اصلا نیازی به هزینه بسیار در مطب های دندانپزشکی ندارد. درمان ارتودنسی گران است که اکثر افراد به این دلیل تمایل دارند تا این درمان را در خانه بدون نیاز به مراجعه ارتودنتیست انجام دهند.

و اکنون  بیش از 700000 نفر تحت درمان ارتودنسی در منزل، تنها با استفاده از SmileDirectClub قرار گرفته اند که این سوال برای ما ایجاد شده است که آیا واقعاً آن چه را پرداخت می کنید، دریافت می کنید؟

این امر باعث قطع مراجعه به مطب متخصص ارتودنسی می شود و به شما امکان می دهد، دندان های صاف تری در خانه داشته باشید. هنوز هم سازمان هایی مانند (ADA )و انجمن ارتودنسی آمریکا (AAO) از این ایده ارتودنسی بدون نظارت ناراحت نیستند. این شرکت ارتودنسی در خانه ادعا می کند که آن ها با ارائه دهندگانی که تجربه Invisalign دارند، کار می کنند.

علاوه بر این، بلومبرگ به دو عامل اصلی در رشد شرکت های از راه دور ارتودنسی اشاره می کند. اسکن و چاپ سه بعدی پیچیده تر، مصرف کنندگان بیشتری را به سمت بریس های نامرئی سوق داده است. خواه Invisalign یا رقبای دیگر آن. در اکتبر 2017، Invisalign انحصار 40 حق ثبت اختراع را که نام تجاری aligners را روشن نگه داشت، از دست داد.

ارتودنسی خانگی

ارتودنسی خانگی

آیا باید یک متخصص ارتودنسی را به جای کیت در خانه انتخاب کنم؟

چرا باید هزینه بیشتری بپردازید تا با Invisalign با یک متخصص ارتودنسی در یک مطب ارتودنسی تحت درمان Invisalign باشید؟

اول، همه تراز کننده ها به طور یکسان ایجاد نمی شوند. مطمئناً آن ها شبیه یکدیگر هستند، اما Invisalign فقط با یک متخصص دندانپزشکی مجاز در مطب در دسترس است.

ثانیا، برچسب قیمت مرتبط با ارتودنسی برای مواد مناسب نیست. شما برای تخصص و نظارت متخصصان ارتودنسی در این زمینه هزینه می کنید.

بیشتر شرکت های ارتودنسی در خانه، دندانپزشکان و ارتودنتیست هایی دارند که مشکل اولیه شما را بررسی می کنند و یک برنامه درمانی را تنظیم می کنند، اما پس از آن چه می شود؟ در مراحل مهم، شما باید سلفی بفرستید تا پیشرفت شما را بررسی کند، با این حال، AAO  گفته که ارزیابی کلی پیشرفت از طریق عکس غیرممکن است.

ثالثاً، کیت های ارتودنسی در خانه به سرعت شش ماه کار می کنند. به طور متوسط، انجام درمان 12-18 ماه طول می کشد. وقتی دندان ها خیلی زود جابه جا می شوند، می توان به استخوان و لثه آسیب رساند و منجر به تغییر در نیش شما شود که باعث فرسایش و آسیب بیشتر در طول زمان می شود.

با این حال، تحت مراقبت های ارتودنسی، دندان ها آهسته تر به لبخند زیبایی و دلپذیر منتقل می شوند، همچنین نیش شما را نیز در نظر می گیرد که چگونه برای چندین دهه آینده به شما خدمت می کند.

سرانجام، به احتمال زیاد در قالب ها و اسکن های سه بعدی پوسیدگی، حفره ها یا بیماری های لثه از نظر آزمایش داخلی و اشعه ایکس وجود ندارد. اقدام به مراقبت های ارتودنسی بدون پرداختن به این شرایط می تواند برای سلامت دهان و دندان شما خطرناک باشد.

ارتودنسی خانگی

ارتودنسی خانگی

چه کسی می تواند از خدمات ارتودنسی در خانه استفاده کند؟

اکثر مشتریان ارتودنسی در خانه بزرگسالانی هستند که از نوجوانی دارای بریس بودند، اما فراموش نکردند که نگهدارنده های خود را بپوشند که منجر به جابه جایی جزئی است.

تراز كننده های صاف كننده در خانه، فقط به منظور اصلاح نگرانی های ارتودنسی بسیار خفیف مناسب اند و استفاده از آن نمی تواند نیش شما را تغییر دهد.

هنوز هم می خواهید ارتودنسی در خانه را امتحان کنید؟ ابتدا این سوالات را بپرسید.

ارتودنسی خانگی

ارتودنسی خانگی

حتی اگر قصد استفاده از کیت در منزل دارید، توصیه می کنیم حداقل ابتدا شخصاً با یک متخصص ارتودنسی مشورت کنید. اشعه ایکس به دندانپزشک شما کمک می کند تا ببیند مواردی وجود دارد که می تواند درمان را پیچیده کند. مانند دندان های نهفته یا دندان عقل که هنوز رویش نداشته اند.

انجمن ارتودنسی آمریکا می خواهد که بیماران قبل از تصمیم به شروع درمان در خانه، تحقیقات خود را انجام دهند.

در این جا نمونه ای از مواردی است که باید قبل از تصمیم به ادامه درمان در مورد آن ها فکر کنید:

  • آیا به عنوان بخشی از درمان، سوابق تشخیصی جامعی مانند اشعه ایکس قبل از شروع انجام می شود؟
  • به عنوان بخشی از هزینه درمان، آیا مراجعه حضوری به مطب دندانپزشک یا ارتودنسی در طول درمان وجود دارد؟
  • از کجا می دانید دندان ها و لثه های شما برای درمان ارتودنسی به اندازه کافی سالم هستند؟
  • با چه کسی می توانید در مورد درمان ارتودنسی خود صحبت کنید؟
  • چه کسی مسئول تشخیص هرگونه مسئله در طول درمان است؟
  • اگر مسئله ای در حین درمان به وجود بیاید، چگونه می توان آن را کنترل کرد و چه کسی مسئول رسیدگی به آن خواهد بود؟
  • اگر یک پزشک درگیر باشد، چگونه می توانید در طول دوره درمان خود با آن ها تماس بگیرید؟
  • در صورت بروز موارد اورژانسی، آیا این شرکت، دندانپزشکی یا ارتودنتیست در منطقه شما دارد که بتوانید شخصاً ویزیت کنید؟ در غیر این صورت، چه کسی هزینه های مربوط به مراجعه به دندانپزشک یا ارتودنتیست را در منطقه شما تأمین می کند؟

تحقیق خود را قبل از اقدام به هر نوع درمانی انجام دهید. بدانید که در پایان شما چه انتظاراتی در مورد تعهد به پوشیدن الاینر های مرتب خود، در همه زمان ها  به جز خوردن، آشامیدن و تمیز کردن آن ها دارید. بفهمید که چه سطح پشتیبانی را می توانید از ارائه دهنده خود انتظار داشته باشید و در طول درمان با دندانپزشک معمولی خود در تماس باشید.

ارتودنسی به دریافت آن چه که برای آن پرداخت می کنید، خلاصه می شود. بنابراین، به نظر می رسد سرمایه گذاری در یک لبخند سالم که یک عمر ماندگار است، بیش از ارزش آن است.